בדים לספות

האם ישנם בדים לספות המיועדים לספות בלבד?

ובכן, ברמה המקצועית בהחלט אפשר להגדיר מספר סוגי בדים המתאימים יותר לריפוד ספות מאשר בדים אחרים, אם כי בפועל, כל בד יכול לשמש לריפוד ספות כל עוד הוא מתאים במידות ובעיצוב שלו. בבחירת בדים לספות חשוב לבחון מספר פרמטרים החל ממידות הבד לו אתם זקוקים בהתאם למידות הספות שאתם רוצים לרפד, דרך העיצוב המועדף עליכם בהיבטי צבע, מרקם ודוגמה וכלה במאפיינים הפונקציונליים של הבד, האם קל לנקות אותו והאם זה הוא בכלל מאפיין חשוב עבורכם.

לפני שקונים, לבדוק היטב את מאפייני הבד הדרוש 

בדים לספות

בדים לספות

בדים המיועדים לריפוד ספות הם בדים גדולים למדי, ולכן לפני שאתם מבצעים רכישה כלשהי, אתם רוצים להתייעץ עם איש מקצוע או אפילו קרובי משפחה או חברים שמכירים מעט את התחום ויכולים להנחות אתכם כיצד לעשות את הדברים. כך למשל, מבחינת מידות הבד, ישנה חשיבות רבה לרכישת בד בעל מידות עודפות על מנת להבטיח שהבד יעטוף את כל כריות הספה בצורה מושלמת, ושישאר מספיק שטח בד לטעויות ועל מנת להקל על עבודת התפירה והריפוד. אם אינכם יודעים מה המידות המתאימות פשוט קחו מידות של הספה עצמה לרבות אורך, רוחב ועומק/ גובה, ובחנות הבדים יוכלו להנחות אתכם לגבי מידת הבד לה אתם זקוקים.

עיצוב ומאפיינים פונקציונליים של הבד

בהיבט העיצוב, אתם רוצים לבחון מספר דוגמאות אפשריות של בדים לספות ולוודא שאתם בוחרים את העיצוב המתאים לכם ביותר, אך במקרה זה מדובר פשוט בטעם אישי ואתם בהחלט יכולים לעשות את זה לבד, אם כי איש מקצוע גם בתחום העיצוב יוכל לסייע לכם מאוד. בהיבט הפונקציונלי, במידה ויש בעלי חיים בבית או ילדים קטנים, אתם רוצים לוודא שאתם קונים בדים לספות שהם גם קלים לניקוי וגם עמידים. כמו כן, עליכם לקחת בחשבון את המרקם של הבד על פי ההעדפות שלכם, בד חם, בד קר, בד מחוספס, חלק או קטיפתי, מידת אלסטיות של הבד, כל אחד מן הפרמטרים האלה צריך להילקח בחשבון כאשר אתם בוחרים בדים לריפוד הספות שלכם.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *