בדי ריפוד

אם אתם זקוקים לבד ריפוד לריפוד הסלון, כסאות חדר האוכל או המטבח או ריפוד של כל פריט אחר בבית או במשרד, ואם כבר התחלתם לבדוק את הנושא של בדי ריפוד בחנויות הריפוד השונות, לבטח שמתם לב שניתן למצוא בשוק הבדים מגוון רחב של בדים המגיעים במידות שונות של רוחב על גבי גליל. מבחינת האורך אין שום הגבלה פרקטית, ותוכלו להזמין בד בכל אורך הנדרש לכם. יחד עם זאת, רוחב הבד נקבע על פי רוחב אורך הגליל שעליו מגולגל הבד וכל איש מקצוע העוסק בעולם הריפוד יודע שיש לכך חשיבות רבה.

אחידות גוונים ובכלל

בדי ריפוד

בדי ריפוד

אחד הכללים החשובים ביותר בביצוע עבודות ריפוד הוא שמירה על אחידות. אחידות בגודל, אחידות במידת ההתכווצות של הכרית בתוך הריפוד, ויותר מהכל אחידות בגוון של הבד. סלון שבו כרית אחת נראית כהה יותר מן הכרית השניה, וכרית אחת נראית בהירה יותר ביחס ליתר הכריות הוא סלון שמאבד את כל האסתטיקה שלו, ואם זאת התוצאה שתקבלו מרפד מקצועי, לבטח לא תהיו מרוצים מכך ותדרשו לתקן את עיוותי הגוונים הללו.

שימוש ביריעות בד גדולות ואחידות

הדרך הטובה ביותר לוודא אחידות בגוון בדי ריפוד היא להשתמש ביריעות בד כמה שיותר גדולות וכמה שיותר רחבות. בתהליך הריפוד ייתכן מאוד שיהיה צורך לחבר מספר יריעות לאותה יחידת ריפוד, כשהחיבור עצמו ימוקם בתחתית הכרית על מנת להסתיר אותו, אלא שאם נעשה שימוש רב בטכניקה זו, יכולים להיווצר הבדלי גוונים קלים בין יריעות הבד השונות, הבדלים שבסופו של דבר בולטים לעין במבט כולל על הסלון כולו.

בחירת הבד מהגליל המתאים

בדיוק מהסיבה הזאת, בדי ריפוד קלאסיים מגיעים בדרך כלל בגלילים ארוכים (אורך הגליל הוא רוחב היריעה). אחרי שאמרנו את זה, כל בד יכול לשמש לריפוד, ולכן כאשר אתם קונים בד המיועד לריפוד, נסו לבחור בבד המגיע בפורמט רחב כמה שניתן על מנת להימנע ממצבים של הבדלי גוונים שפוגעים באסתטיקה הכללית של הסלון, כסאות פינת האוכל, או כל פריט אחר שאתם מעוניינים לרפד.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *